X

فعالیت‌های آموزشی گروه رياضی دانشگاه آیت الله بروجردی


گروه ریاضی دانشگاه آیت الله بروجردی در سال۱۳۸۹ فعالیت خود را با پذیرش سالانه حدود ۵۰ نفر دانشجو در رشته ریاضیات و کاربردها در سطح کارشناسی آغازکرد و این روند تاکنون ادامه دارد.

دوره‌های کارشناسی ارشد ریاضی محض گرایش آنالیز  در سالهای ۱۳۹۲ با پذیرش سالانه ۱۶ دانشجو و رشته ریاضیات مالی در سال ۱۳۹۴ نیز با پذیرش سالانه ۲۰ دایر شد   و در حال حاضر با پذیرش سالانه در حدود ۳۵ نفر دانشجو ادامه دارد. کار پژوهشی در این دوره در دو گرایش آنالیز و ریاضی مالی با زمینه‌های گوناگون تحقیقاتی شامل آنالیز تابعی، آنالیز هارمونیک، نظریه عملگرها،  کنترل بهینه، آنالیز عددی، نظریه ارزیابی، جبر لی، گراف جبری، گراف و ریاضی مالی صورت می‌گیرد.

از آنجائی‌که ریاضیات کلید فهم اغلب دروس تخصصی در گرایش‌های علوم پایه، مهندسی وانسانی است، به موازات فعالیت‌های آموزشی یادشده در حوزۀ تخصصی ریاضی، گروه ریاضی دانشگاه آیت الله بروجردی مسئولیت سرویس‌دهی به همه‌ی درس‌های ریاضی دانشگاه در شاخه‌های مختلف علمی و در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد را بر عهده دارد. در این راستا تعدادی همکار مدعو نیز با گروه همکاری مستمر دارند.

 

فعالیتهای پژوهشی گروه رياضی دانشگاه آیت الله بروجردی


در زمینه فعالیتهای پژوهشی، علاوه بر کار مستمر تحقیقاتی با دانشجویان دورۀ کارشناسی ارشد، اساتید گروه ریاضی دانشگاه آیت الله بروجردی در زمینه‌های مختلف مشغول پژوهش بوده و در این راستا اقدام به تالیف و انتشار مقالات تخصصی در نشریات مختلف معتبر بین‌المللی و داخلی می‌کنند.

گروه ریاضی دارای گروه‌های پژوهشی زیر است:

  1. گروه پژوهشی مالی
  2. گروه پژوهشی داده کاوی
  3. گروه پژوهشی ابر ساختارها

قسمت دیگری از فعالیت‌های پژوهشی گروه ریاضی برگزاری سیمنارهای با شکوه دو همایش ریاضی در دانشگاه آیت الله بروجردی می‌باشد.

  

اعضای هیأت علمی و رشته­ های تحصیلی


هیأت علمی

مرتبه علمی

تعداد

دانشیار

۱

استادیار

۸

مربی

۲

جمع

۱۱

 

 

رشته های تحصیلی و دانشجویان

مقطع

گرايش

سال تأسيس

کارشناسی

ریاضیات و کاربردها

۱۳۸۹

کارشناسی ارشد

آنالیز

۱۳۹۲

کارشناسی ارشد

ریاضیات مالی

۱۳۹۴

 

 

 

امكانات

سایت اختصاصي گروه

پايگاه رايانه ( با ظرفيت 14 نفر )

اسامي آزمایشگاهها و کارگاهها

آزمايشگاه رياضی(1)

سالن سمینار

 

 

 

دانشجویان محترم می توانند با کلیک بر روی لینک های زیر برنامه درسی و برنامه آموزشی گروه را دانلود نمایند 

همچنین کلیه دانشجویان میتوانند با استفاده از سامانه پرسش و پاسخ موجود در صفحه گروه با مدیر گروه آموزشی در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح و پاسخ را از طریق ایمیلی که  در هنگام درج سوال وارد کرده اند دریافت نمایند

 

لینک دریافت چارت آموزشی گروه ریاضی(مقطع کارشناسی)

چارت کارشناسی ارشد آنالیز برنامهارشد...

صفحه 2 از 2 ابتدا 1[2] بعدیانتها
دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی )ره(