X
Archive by category: معرفی گروهReturn
28شهریور

معرفی گروه شیمی

معرفی گروه | | View Counts (138) |

شیمی تنها علمی است که علاوه بر این‌ که همه عناصر طبیعت را همراه نام خود دارد، با تسلط بر جهان بر تمام کائنات حکمرانی می‌کند، چون اگر لحظه‌ای فعالیت‌های این حکمران جبری طبیعت از کائنات حذف شود، حیات دیگر مفهومی نخواهد داشت، بلافاصله همه چیز متوقف خواهد شد.

گروه شیمی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) در سال 1391 شمسی با با پذیرش دانشجو در رشته‌ی شیمی محض در مقطع کارشناسی فعالیت خود را آغاز نمود. با ارتقاء سطح کمی و کیفی نیروی انسانی و تجهیزات تحقیقاتی و آموزشی با اخذ مجوز رشته کارشناسی ارشد شیمی فیزیک در سال 1394 اقدام به پذیرش دانشجو نمود.

04

اين گروه در حال حاضر بيش از 250 دانشجو در مقطع كارشناسي داشته و اولين گروه از دانش آموختگان اين رشته در شهريور ماه 1395دوره­ی تحصيلي خود را به پايان رسانده اند. اعضای هیات علمی گروه متشکل از   5 نفر است. در این گروه با توجه به تنوع گرایش های اعضای هیات علمی،  دروس مختلف تخصصی ارائه می­شود تا دانشجویان محترم بتوانند بر زمینه مورد علاقه خود متمرکز شوند.

آزمایشگاه­ها براساس سرفصل­های دروس کارشناسی رشته شیمی محض راه­ اندازی و تجهیز شده و در حال توسعه و تجهیز هرچه بیشتر نیز می­باشند. همچنین گروه شیمی دارای مرکز نانو محاسبات می­باشد که دارای پتانسیل و توانایی ارائه خدمات به خارج از دانشگاه می­باشد.

گروه شیمی دارای گروه‌ پژوهشی نانو است. قسمت دیگری از فعالیتهای پژوهشی گروه شیمی برگزاری کنفرانس­های ملی مختلف است. مهمترین بخش از این قبیل فعالیتها برگزاری با شکوه دو کنفرانس ملی علوم و فناوری نانو در دانشگاه آیت الله بروجردی می‌باشد.

:اعضای هیات علمی گروه شیمی شامل اساتید زیر می باشد

1- دکتر حسین دشتی خویدکی (دکتری شیمی فیزیک)

2- دکتر محمد حسین فکری (دکتری شیمی فیزیک)

3- دکتر موسی سلیمانی (دکتری شیمی آلی)

4- دکتر مهدیه چگنی (دکتری شیمی آلی)

5- دکتر مهدی حسینی (دکتری شیمی تجزیه)

دانشجویان محترم میتوانند با استفاده از سامانه پرسش و پاسخ موجود در صفحه گروه با مدیر گروه آموزشی در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح و پاسخ را از طریق ایمیلی که در هنگام درج سوال وارد کرده اند دریافت نمایند.

دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی )ره(