X
23مهر

معرفی گروه مهندسی کامپیوتر

| View Counts (149) |

امروزه معنای اصطلاح «فناوری اطلاعات» بسیار گسترده شده‌ است و بسیاری از جنبه‌های محاسباتی و فناوری را دربر می‌گیرد. چتر فناوری اطلاعات تقریباً بزرگ است و بسیاری از زمینه‌ها را پوشش می‌دهد. متخصص فناوری اطلاعات وظایف گوناگونی دارد، از نصب برنامه‌های کاربردی تا طراحی شبکه‌های پیچیده رایانه‌ای و پایگاه داده‌های اطلاعاتی. با توجه به اهمیت و رشد روز افزون فناوری اطلاعات، لازم است کارشناسانی تربیت شوند که بتوانند از عهده تحلیل و طراحی سیستم های سخت افزاری و  نرم افزاری و الگوریتم های مربوط برای حل مسائل مختلف آن برآیند.

هدف رشته مهندسی کامپیوتر بازنمایی، پردازش، انتقال و استفاده از اطلاعات است که بسیاری از علوم مختلف از جمله علوم مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی را تحت تاثیر خود قرار داده است. امروزه نمی­‌توان جایگاهی را مثال زد که تحث تاثیر این رشته قرار نگرفته باشد.

با ایجاد دانشکده فنی مهندسی در دانشگاه آیت اله العظمی بروجردی، رشته مهندسی کامپیوتر در سال 1390 با گرایش نرم افزار تاسیس گردید. یکی از اهداف اصلی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه  تربیت نیروی متخصص جهت مدیریت اطلاعات، تولید نرم‌افزار، طراحی سایت­های نرم‌افزاری و همچنین طراحی، راه اندازی و مدیریت شبکه­‌های کامپیوتری است. رسالت دیگر این گروه حرکت و پژوهش در مرزهای علم و تولید دانش و فناوری در حوزه‌­های پژوهشی خاص مانند پردازش تصویر، شبکه ­های کامپیوتری، شبکه­ های اجتماعی و هوش مصنوعی می­باشد.

15مهر

ارتباط با مدیر گروه

| View Counts (191) |

دانشجویان محترم میتوانند با درج اطلاعات و مشخصات خود و وارد کردن متن پیام خود در فرم نمایش داده شده در قسمت تیکت ها با مدیر محترم گروه در ارتباط باشند

دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی )ره(