X
   تیتر آخرین اخبار، اطلاعیه ها، رویدادهای آموزشی، پژوهشی، دانشجویی
صفحه 1 از 5ابتداقبلی[1]2345بعدیانتها
21آذر

دیدار با خانواده شهید جلال کاوند پدر استاد ارجمند جناب آقای دکتر رضا کاوند

دیدار هیات رئیسه به همراه ریاست محترم دانشگاه با خانواده شهید جلال کاوند پدر همکار ارجمند جناب آقای دکتر رضا کاوند 

سردار شهید جلال کاوند

مسؤلیت در زمان شهادت : فرمانده تیپ ۱۴۵ مصباح الهدی

 فرزند  : محمد جواد

تاریخ شهادت  :  02/03/1365

محل شهادت :

منطقه عملیاتی حاج عمران

یادمان

گلزار شهدای شهرستان بروجرد

خلاصه زندگی نامه : یکم فروردین ۱۳۳۲، در شهرستان بروجرد به دنیا آمد. پدرش محمدجواد کارگر بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال۱۳۵۱ ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. دوم خرداد ۱۳۶۵، باسمت فرمانده تیپ ۱۴۵ مصباح الهدی در حاج‌عمران عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. پیکر او را در زادگاهش بروجرد به خاک سپردند. برادرش جمال نیز به شهادت رسیده است.

 قسمتی از وصیتنامه شهید جلال کاوند:

در زندگی چیزی گم کرده بودم که همیشه مرا رنج می‌داد و من همیشه با این افکار مبارزه می‌کردم، زندگی‌ام را سراپا بار رنج و سختی سپری کردم و در نگرانی و اضطراب به سر می‌بردم.
من در زندگی مبارزه زیادی با طاغوت داشتم ، زندگی من خلاصه شد بود در مبارزه همیشه در جنگ و گریز بودم ، هدف من اسلام بود. اسلام طلوع کرد و من خورشید اسلام را دیدم او کسی نبود جز خمینی عزیز، به دنبال او راه افتادم و خودم و برادرانم را وقف راه او کردم.

جمال عزیزم که در ابتدا من معلم او بودم و او شاگرد من بود در آخر استاد من شد و با شهادتش راهی را نشان من داد که شهدا و اولیاء خدا طی کرده بودند. حالا تنها آرزوی من شهادت در راه خداست و مطمئن هستم که به این فیض عظیم خواهم رسید.

دیدارباخان...

دیدارباخان...

دیدارباخان...

دیدارباخان...

دیدارباخان...

 

 

دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی )ره(