X
   تیتر آخرین اخبار، اطلاعیه ها، رویدادهای آموزشی، پژوهشی، دانشجویی
صفحه 1 از 5ابتداقبلی[1]2345بعدیانتها
22اسفند

بازدید دانشجویان رشته شیمی دانشگاه از مجتمع پتروشیمی شازند

معاونت آموزشی | View Counts (422) | Return

به منظور بازدید علمی دانشجویان، افزایش سطح آگاهی، آشنایی با برخی فرصت­های شغلی و ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت، از طرف گروه شیمی دانشکده علوم پایه، در دو تاریخ مجزا (22 آذر 97 و 8 اسفند 97) برای آقایان و خانم ها با همکاری دفتر ارتباط با صنعت-دانشگاه، معاونت فرهنگی و معاون پژوهشی دانشگاه اردوی علمی جهت بازدید از مجتمع پتروشیمی شازند (اراک) میسر شد.

 طبق تاکیدات ریاست محترم دانشگاه و تاکید بر شعار "دانشگاه آیت ا...بروجردی (ره) : دانشگاه فرصت آفرین و جامعه محور" این بازدید در راستای مطالب مرتبط با درس اصول صنایع شیمیایی و دیدن یک واحد صنعتی در مقیاس واقعی انجام گرفت تا دانشگاهیان بتوانند با شناخت صنعت، جامعه و مشکلات آنها در راستای حل مشکلات قدم های با ارزشی بردارند.

در این بازدید که با همکاری و هماهنگی واحد روابط عمومی پتروشیمی شازند انجام گرفت، آقای مهندس سید حسین هندی توضیحات کاملی را در روند فعالیت پتروشیمی شازند بیان کردند.

در این مجتمع که به عنوان نگین سبز استان مرکزی محسوب می شود، مواد اولیه شامل نفت خام از پالایشگاه های مختلف داخل کشور به عنوان خوراک ورودی دریافت شده و در پتروشیمی با استفاده از فرایند های کراکینگ گرمایی وکاتالیزوری طبق دانش فنی و بومی، محصولات استراتژیکی مانند استیک اسید (سرکه صنعتی)، اتیلن گلیگول (ضد یخ و جوش)، مواد ضد عفونی کننده بر پایه گلایکول ها، انواع پلیمرهای مورد نیاز ساخت نایلون و پلاستیک مانند LDPE، LLDPE، HDPE و... همچنین سوخت های با درجه کیفیت بالا تولید می­شوند. این محصوات تولیدی علاوه بر تامین نیاز داخل، سایر کشورهای منطقه را نیز تحت پوشش خود قرار می دهد.

این بازید با مسئولیت استاد درس مربوطه، دکتر مهدی حسینی و با همکاری اساتید گروه شیمی انجام شد و هدف اصلی آن ایجاد فضایی مناسب برای دانشجویان جهت شناخت فرصت­های شغلی مرتبط با رشته­اشان، آشنایی با تجهیزات شیمیایی در مقایس واقعی و فرق گذاشتن بین آنها در آزمایشگاه، نحوه ورود به چنین صنایعی، ایجاد حس شادمانی و فضای متفاوت علمی برای دانشجویان، ایجاد ارتباط دوطرفه با چنین صنایعی با ارزشی در کشور جهت ورود دانشگاهیان و تبادیل تجربه صنعتگران در مقایسه با دانش دانشگاهیان و همچنین افزایش میزان فراگیری مباحث درسی مرتبط می­توان ذکر کرد.

در پایان باید از مدیریت مجتمع پتروشیمی جهت همکاری و همچنین روابط عمومی مجتمع پتروشیمی شازند آقای مهندس سید حسین هندی و همکاران تشکر کرد که علاوه بر ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند در خصوص کلیلت مجتمع، ما را در این مسیر یاری و کمک شایانی کردند.

photo_2019-03-13_13-...

photo_2019-03-13_13-...

photo_2019-03-13_13-...

دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی )ره(