X
10

دومین همایش ملی بررسی جریان‌های سلفی تکفیری دوشنبه، ۲۸ آبان در دانشگاه آیت‌الله بروجردی، برگزار شد و هشت مقاله برتر این همایش مشخص شد.
در این همایش که توسط گروه سیاسی دانشگاه آیت‌الله بروجردی، برگزار شد،

مقاله میثم خزایی با عنوان «واکاوی جریان‌های افراطی و تکفیر در جهان اسلام» و مقاله سیدابوالفضل موسوی‌زاده، مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی کرمانشاه با عنوان «بررسی مبانی فکری داعش در ترورهای اخیر» آثار برتر این همایش معرفی شد.
بر اساس این گزارش مقاله مهدی ذوالفقاری عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با عنوان «تاثیر داعش بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران»، مقاله «جرایم ناشی از نفرت و نسبت آن با تکفیر» نوشته دکتر چگنی، مقاله محمد میرعبدلی با عنوان «تروریست تکفیری و تاکتیک‌های تامین منابع مالی»، مقاله خالقی‌نژاد، دانشجوی دکترای دانشگاه علوم و تحقیقات با عنوان «تاثیر گروه‌های سلفی تکفیری بر امنیت ملی ایران» دیگر آثار برگزیده این همایش از سوی هیئت داوران معرفی شدند.

تجلیل از خانواده شهید زنده لرستانی در همایش ملی «جریان‌های سلفی تکفیری»

در این همایش از خانواده شهید زنده لرستانی سیدنورخدا موسوی تجلیل شد. کبری حافظی، همسر شهید زنده لرستانی سیدنورخدا موسوی در این مراسم با اشاره به این‌که ۱۲ روز از شهادت می‌گذرد و همسر من ۱۰ سال قربانی ترور بود، افزود: ۱۷ اسفند سال ۸۷ خبر مجروحیت سیدنورخدا موسوی در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی اعلام شد به‌ طوری‌ که تیر دو زمانه به سر سید نور خدا برخورد کرده بود و بسیاری از هم‌رزمان شهید زنده لرستانی سیدنورخدا موسوی به شهادت رسیده بودند.
وی با اشاره به اینکه در زمان مجروحیت سیدنورخدا دو فرزند ۵ و ۶ ساله داشتم، اضافه کرد: خداوند وقتی بخواهد کسی را بزرگ کند او را به مانند سیدنورخدا بزرگ می‌دارد.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |
دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی )ره(