پیام تبریک دکتر حسن مروتی، رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره) به مناسبت عید سعید مبعث

ارسال شده در تاریخ :03 فروردین، 1399
تصویر

« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ » 
  
روز «بعثت»، تحقیقاً بزرگ‌ترین روز در تاریخ بشریّت است. مقام معظم رهبری (مدظلّه العالی) 
 
مبعث شگفت انگیزترین رستاخیز عالم بشریت و مبدأ تحول و تغییر اوضاع و حیات مجدد آیین توحیدی در عرصه جهان می باشد . مبعث در حقیقت پرچم علم و معرفت را برافراشت.  با بعثت پیامبر(ص) مزرعه خشکیده معنویت و توحید، شور و نشاط و حیات دوباره یافت و بار دیگر باران رحمت بر کویر تفتیده دل ها باریدن گرفت و باغ رسالت به ثمر نشست و توحید، عدل و آزادی، بار آورد و گلواژه های وحی نجات بشریت را نوید داد و مبارک ترین روز و عظیم ترین نهضت آغاز شد. 
باران نور، دستان خسته تاریخ را روشن کرد و طلیعه ایمان بر بلندای انسانیت درخشید. برترین تجلّی خدا در کسوت آفتاب، معراج را زمزمه کرد و برگزیده شد برای خواندن اولین آیات نور: 
«إِقْرَاءَ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِیَ خَلَقَ…» 
بعثت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهم‌ترین فراز از تاریخ اسلام است که به عنوان حادثه‌ای بس بزرگ و عظیم نقش مهم و تأثیرگذاری در سرنوشت انسان‌ها داشته است. به این ترتیب گلواژه های وحی بر اولین مخلوق نوری و آخرین پیامبر(ص) فرود آمد. در آن شب نبض زمین از سنگینی فرود آمد آسمان بر پایگاه «حراء» به تپش افتاد و شکوهمندترین لحظه تاریخ رقم خورد. محمد(ص) آخرین سفیر الهی و برترین انسان جهان هستی و عصاره همه انبیاء، برانگیخته شد. 
پیامبر اکرم (ص) عزّت و کرامت انسان ها را به آنان شناساند و به آنان آموخت تا با تعقّل و خردورزی به حیات و زندگی خود معنا ببخشند و انسان هایی متخلّق به اخلاق الهی شوند و دائماً در حال مجاهده در راه خدا و تلاش برای کسب علم و دانش و معرفت های الهی باشند. 
 
پیام مهم بعثت، رهایی از همه انحراف‌ها و بدی‌ها و گرایش به سوی نیکی‌ها و ارزش‌های اسلامی و قرآنی است. پیام بعثت، تلاش همیشگی و خستگی‌ناپذیر آنهایی است که به اسلام و پیامبر(ص) ایمان آوردند.  
وظیفه ما این است که با تأسّی به سیرت آن پیامبر اعظم (ص) رفتار، کردار و گفتار  خود را اصلاح نموده و در تمام مراحل زندگی، آن وجود نازنین را الگو و اسوه خود قرار دهیم. 
اینجانب عید سعید مبعث سالروز برگزیده شدن خوبترین خلقت خدا ،تبسّم سبز ایمان ، رسول گل و نور و عشق حضرت محمد مصطفی (ص) را ، خدمت خانواده بزرگ دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) و مردم ولایتمدار شهرستان بروجرد تبریک و تهنیت عرض  می نمایم و از خداوند منّان رهایی همه مردم جهان از شرّ ویروس کرونا را به عنوان عیدی مسئلت می نمایم. 
حسن مروتی 
رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)