حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی فرزندان بازنشستگان (حمپاد)

ارسال شده در تاریخ :09 دی، 1399
تصویر

برپایه طرح حمپاد برای هر پایان‌نامه پس از تصویب موضوع در گروه آموزشی و شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده یا دانشگاه محل تحصیل، برای مقطع کارشناسی ارشد سه میلیون تومان و برای مقطع دکترای تخصصی نیز پنج میلیون تومان پرداخت خواهد شد. این تسهیلات با کارمزد سالانه ۴ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه (سه ساله) ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز:

  1. تکمیل فرم معرفی عنوان پژوهش (پیوست شماره یک – قابل دریافت در پایین همین صفحه)
  2. ثبت اطلاعات هویتی
  3. بارگزاری تصویر کارت ملی
  4. بارگزاری تصویر شناسنامه
  5. بارگزاری تصویر کارت دانشجویی

وبسامانه ثبت‌نام در طرح حمپاد

 متقاضیان از ۱۱ آبان تا ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند تا با مراجعه به درگاه مذکور و ثبت اطلاعات و همچنین بارگذاری مدارک و مستندات لازم، تقاضای خود را ثبت کنند.

لازم به ذکر است تسهیلات پس از صدور ضمانت کسر از حقوق بازنشسته یا وظیفه‌بگیر پرداخت می‌شود. گفتنی است این وام به صاحبان دفتر کل که دریافتی ماهانه آنها کمتر از ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد، تعلق نمی‌گیرد. دانشجویانی شرایط دریافت وام خواهند داشت که در زمان ثبت ، موضوع پایان‌نامه آنها به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد و مرحله دفاع از پروپوزال را گذرانده باشند.

کسانی که برای دریافت وام ثبت نام کرده باشند، طی چند مرحله گزینش می‌شوند. نخست اطلاعات بازنشسته براساس سامانه احکام بررسی می‌شود و پس از احراز آن که درخواست کننده جزو مجموعه ذی‌نفعان صندوق بازنشستگی است، نوبت به بررسی وضعیت پایان‌نامه یا رساله دکتری می‌رسد. در این مرحله چگونگی تأیید و تصویب پروپوزال پایان‌نامه دانشجویی بررسی می‌شود. سرآخر اسناد جمع شده برای پرداخت وام دسته‌بندی می‌شود.

در صورتی که درخواست دریافت وام بیش از امکانات صندوق بازنشستگی باشد، اولویت با دانشجویانی است که مستقیما تحت تکفل بازنشسته قرار دارند. در صورت تکمیل ظرفیت، درخواستهای باقی مانده در مرحله دوم اجرای طرح مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.کسانی که درخواست دریافت وام آنها مورد قبول قرار گرفته باشد، از طریق اداره کل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری مطلع خواهند شد.همچنین در صورت تشابه موضوعی، بر اساس کاربرد موضوع و تناسب آن با حوزه‌های مورد نیاز و مرتبط با فعالیت‌های صندوق بازنشستگی، امتیازبندی انجام شده و اعطای تسهیلات صورت می‌گیرد.

راهنمای سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع)دریافت فرم معرفی عنوان پژوهش - معرفی دانشگاه طرح حمپاد

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با مرکز کارآفرینی، ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه در تماس باشید.

دانشگاه آیت الله العظمی بروجردیدانشگاه آیت الله العظمی بروجردی | دانشگاه فرصت آفرین و جامعه محور