معرفی

این گروه از سال 1393 فعالیت خود را در سطح کارشناسی مهندسی برق در گرایش قدرت و الکترونیک شروع کرده و سالانه بین 60 الی 80 دانشجو پذیرش دارد. در حال حاضر این گروه با داشتن ۱3 عضو هیات علمی و مدعو یکی از گروه های فعال در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آیت ا... بروجردی می باشد و تمامی توان خود را در تربیت دانشجویان توانمند در هر دو حوزه آموزشی و پژوهشی به کار گرفته است. هم اکنون مدیریت این گروه بر عهده دکتر حامد معظمی گودرزی میباشد.


معرفی گروه مهندسی برق


تاریخچه:

 • این گروه از سال 1393 فعالیت خود را در سطح کارشناسی مهندسی برق در گرایش قدرت و الکترونیک شروع کرده و سالانه بین 60 الی 80 دانشجو پذیرش دارد. در حال حاضر این گروه با داشتن ۱3 عضو هیات علمی و مدعو یکی از گروه های فعال در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آیت ا... بروجردی می باشد و تمامی توان خود را در تربیت دانشجویان توانمند در هر دو حوزه آموزشی و پژوهشی به کار گرفته است.
 • هم اکنون مدیریت این گروه بر عهده دکتر حامد معظمی گودرزی میباشد.

اهداف:

 1. پرورش نیروهای متخصص، متعد و فهیم به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز کشور
 2. تامین  نیازهای منطقه و کشور در حوزه برق
 3. ورود به حوزه­‌های جدید دانش در رشته­‌ مهندسی برق
 4. تحقیق و پژوهش و افزایش تولیدات علمی کشور

مقاطع تحصیلی:        

 1. کارشناسی مهندسی برق- قدرت              
 2. کارشناسی مهندسی برق- الکترونیک     

برخی از مهارت ها و توانمندی های کلی لازم برای یک مهندس برق عبارتند از:

 1. استعداد خوب در ریاضیات، فیزیک و کامپیوتر – زیرا پایه اصلی شغل مهندسی برق بر این علوم بنا شده است.
 2. توانایی تحلیل مشکلات و ارزیابی راه حل ها – مهندس برق در پروژه های مختلف دائما در معرض اتفاقات و مشکلات مختلف قرار دارد که باید بتواند به خوبی آنها را شناسایی، تحلیل و رفع کند.
 3. مهارت خوب در تصمیم گیری – مهندس برق معمولا در کار خود مسئول واحد یا پروژه ای می باشد که برای بخش های مختلف آنها باید در زمان مناسب بهترین تصمیم را بگیرد تا کارها به خوبی پیش برود.
 4. مهارت های ارتباطی عالی – برای ارتباط مناسب و همکاری با مدیران و تکنسین های شرکت و پروژه ها
 5. توانایی برنامه ریزی و اولویت بندی موثر کارها – به دلیل حساس بودن و پراهمیت بودن شغل مهندسی برق، باید برای کارها و وظایف با توجه به حساسیت و اولویت آنها به درستی برنامه ریزی انجام شود.
 6. مهارت های کار تیمی – برای کار با کلیه افراد درگیر در یک پروژه و پیشبرد آن
 7. آگاهی کامل از قوانین ایمنی و سلامت در این حوزه – حوزه برق و الکترونیک با خطرات زیادی برای افراد پیش رو است. بنابراین مهندس برق برای حفظ سلامت خود و سایرین باید با کلیه قوانین و دستورالعمل های حفاظتی و ایمنی آشنا بوده و آنها را بکار گیرند.