معرفی


رشد سريع و روز افزون علوم مختلف در جهان به ويژه در چند دهه اخير، لزوم برنامه ريزي مناسب و تلاش مضاعف جهت هماهنگي با پيشرفت هاي گسترده علمي و صنعتي را ضروري مي سازد. بدون شک خودباوري و استفاده مطلوب از خلاقيت‌هاي انساني و ثروت‌هاي ملي از مهم‌ترين عواملي است که در اين راستا مي‌توانند مثمرثمر واقع شوند و در حقيقت با برنامه ريزي مناسب و استفاده از ابزار و امکانات موجود مي‌توان در مسير ترقي و پيشرفت کشور گام نهاد.

گروه مهندسی عمران دانشگاه آیت الله بروجردی یکی از قدیمی ترین گروه های دانشکده و دانشگاه می باشد که در مهر ماه 1389 با مقطع کارشناسی تاسیس گردید و اولین گروه از فارغ التحصیلان آن در سال 1393 وارد جامعه مهندسی و علمی کشور گردیدند.

اهداف و فعالیت های آموزشی

دانش آموختگان رشته مهندسی عمران نقش مهمی را در شکل دهی محیط زندگی ایفا می کنند، زیرا هر جا که عمران و آبادی، ایجاد ساختمان، راه های ارتباطی، پل ها، تونل ها، آب رسانی، سدها و تصفیه آب در نظر باشد، این امور همگی از وظایف یک مهندس عمران محسوب می شود. مهندسان عمران عهده دار برنامه ریزی و طراحی، ساخت و مدیریت پروژه های عمرانی کشور هستند.

اهداف و فعالیتهای تحقیقاتی

فعالیت های تحقیقاتی گروه مهندسی عمران به طور کلی به دو گروه تقسیم می شود:

الف) پروژه ها و نیاز های عنوان شده از سوی بخش صنعت

ب) تحقیقات در ارتباط با پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد و سایر پروژه های تحقیقاتی استادان.

مقاطع تحصیلی و دانشجویان

در حال حاضر گروه مهندسی عمران هر سال از طریق آزمون سراسری حدود 50 دانشجوی کارشناسی (مهندسی عمران-عمران) می پذیرد. این گروه همچنین در مقطع کارشناسی ارشد، هر سال از طریق آزمون سراسری حدود 20 دانشجوی کارشناسی ارشد در گرایش "مهندسی آب وسازه های هیدرولیکی" می پذیرد.