معرفی


معرفی رشته عمران

مهندسی عمران یکی از شاخه‌های مهندسی است، که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های مصنوعی شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدهاو ساختمان‌ها می‌پردازد. از لحاظ قدمت، مهندسی عمران پس از مهندسی جنگ، دومین نظام مهندسی به‌شمار می‌آید و امروزه مهندسی عمران، حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی محسوب می‌گردد. مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، ژئودزی، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، علوم جوی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، علم مواد، مهندسی سازه‌های دریایی، مدیریت سواحل، نقشه‌برداری و مهندسی سازه از جمله شاخه‌های علمی هستند که به بهبود پروژه های مهندسی عمران کمک می کنند.

معرفی و پیشینه رشته مهندسی عمران دانشگاه

گروه مهندسی عمران دانشگاه آیت الله بروجردی به عنوان یکی از قدیمی ترین گروههای دانشکده و دانشگاه می باشد که در مهر ماه 1389 با مقطع کارشناسی راه اندازی و تاسیس گردید و اولین گروه از فارغ التحصیلان آن در سال 93 وارد جامعه مهندسی و علمی کشور گردیدند. 

مقاطع تحصیلی و دانشجویان

رشته مهندسی عمران دانشگاه در حال حاضر با دارا بودن دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (گرایش سازه های هیدرولیکی) مشغول به آموزش دانشجویان می باشد که در حال حاضر حدود 500 دانشجو در این رشته در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.