معرفی

کتابخانه دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)


معرفی کتابخانه


کتابخانه دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)

كتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره) با فضايي بسيار محدود و با تعدادي كتب اهدايي در سال 1385 راه اندازي شد. در سال 1387 با احداث اولين ساختمان ملكي دانشگاه، فضايي به مساحت 80 متر مربع بدون سالن مطالعه به عنوان مخزن كتابخانه اختصاص يافت و از سال 1391 کتابخانه دانشگاه با مسئولیت سرکار خانم حاتمی فعالیت خود را به صورت حرفه ای و تخصصی آغاز نمود با توجه به گسترش كتابخانه و نياز به ساختمان جديد در سال 1393 با احداث ساختمان های جديد فضايي بالغ بر 500 متر مربع به كتابخانه اختصاص داده شد كه شامل مخزن كتاب و سالن مطالعه برادران و خواهران می باشد.
بخش‌های مهم کتابخانه عبارتند از: بخش امانت و خدمات تحویل مدرک، بخش سازماندهی و پردازش دانش، بخش پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی، بخش خدمات مرجع (فیزیکی و الکترونیکی)، بخش کتابخانۀ دیجیتالی. این کتابخانه از سال ۱۳۹1 تا کنون، با لطف خداوند متعال، پشتیبانی و همکاری بی‌دریغ کتابداران خود سعی نموده با نزدیک نمودن خود به استانداردهای کتابخانه‌های دانشگاهی ایران از بُعد فضا، نیروی انسانی و بهبود فرایندها، تجهیزات، ایجاد بخش‌ خدمات مرجع الکترونیکی و مجموعه‌های اهدایی" و "خدمات میز مرجع "و راه اندازی کتابخانه دیجیتال نقش مؤثری در تأمین نیازهای اطلاعاتی پژوهشگران ایفا نماید.
کتابخانۀ دانشگاه دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)با پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از استانداردهای حوزه مدیریت اطلاعات و دانش، در تمامی فرایندها و کارکردهای خود، بستری مناسب و منحصر به فرد را برای انجام پژوهش و مطالعه در حوزه های علمی فراهم نموده است. کتابخانۀ مرکزی برای تأمین نیازهای اطلاعاتی جامعۀ فرهیخته دانشگاه به مجموعه خود اکتفا نکرده و دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر داخلی را به صورت رسمی امکان‌پذیر ساخته است که با حمایت های ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر مروتی در سال 1397 جان دوباره یافت.
لازم است از زحمات كليه كساني كه در راه پيشرفت و گسترش اين واحد زحمت كشيده اند كمال تشكر و قدرداني به عمل آيد.