پیام تبریک دکتر حسن مروتی، رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره) به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا (ع)

ارسال شده در تاریخ :13 تیر، 1399
تصویر

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
"اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏"
امشب، از زمین مدینه خوشه های طهارت می روید و از دیده ستارگانش، عفت پارسایانه.مدینه، شاهد رحمانی ترین شب خداوند است. امشب تمام ارواح خجسته و جان های وارسته، به طواف پردیس مصفای کاظمیه می شتابند. این بشارت قدوم ثامن آل رسول است که سماواتیان را به وجد آورده و شادمانی را به میهمانی چشمان ملائک برده است. یازدهم ذی القعده مصادف است با طلوع خورشید درخشان خاوران، حضرت ثامن الحجج (ع) که حرم امن و با صفایش پناهگاه دلشکستگان و درماندگان غریب است.اينك، خورشيد دين از خاك خراسان مي‌تابد. اینجا خاکی است که وسعت صد افلاک در برابرش بهایی ندارد، زمینی است که قرن‌های دیرینه میزبان وجودی بزرگوار و باعظمت است؛ وجودی که تا بوده، سرچشمه‌ پاک مهر و لطف و عطوفت بوده است. اينك، ميلاد «علي بن موسي الرضاعليه السلام» است. آن روز که این وجود مبارک به دنیا آمد، نسیمی از نور، زمین را از عطر میلادش روشن ساخت، عرشیان و فرشتگان مقدم مُنوّرش را گلباران کردند، آسمان شادمان و آیینه بندان و زمین زیر چتر خورشیدی در انتظار در آغوش کشیدن مردی از تبار رسول اکرم(ص) پر تپش شده بود و آن روز خجسته نه تنها مدینه، حجاز که جهان اسلام مواج از شفافی عشق شده و آسمان نورافشان گردید. لحظه ها بر قدوم این وجود مبارک کرنش نمودند. می آید، تا عاشقان ولایت را پناه گاهی از نور و امید باشد و ناممکن های روزگار را نام مشکل گشایش، ممکن سازد. سلام بر خورشید آسمان فقاهت و عالم آل رسالت؛سلام بر علی بن موسی الرضا(ع) که دل های شیدا، به عشق نوشیدن شراب طهور قرب، از جام زیارتش، لحظه شماری می کنند.رأفت و مهربانی، از قلب آسمانی اش سرچشمه می گیرد و بزرگی و بی کرانگی، در امتداد وجود الهي اش جریان دارد.ستاره ای که کهکشان علوم را مجذوب عظمت خویش کرده است و مدعیان فقه و کلام و شریعت را متحیر حکمت بالغه اش.آینه داری که کرامت و بزرگواری اش، تجلی گر اوصاف پاک الهی است. مضجع شریف امام رضا (ع) همچون نگینی درخشان بر خاک ایران عزیز می درخشد که مدال افتخار ساکنین این سرزمین در پیروی از ائمه اطهار است. گویی وجود مبارکش سهم ایران از بهشت اولیاء الله است. 
 یا امام رضا می دانم صدایم را می شنوی و سلامم را پاسخ می گویی، السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (علیه السلام ). 
 
اینجانب فرا رسيدن یازدهم ذیعقده، میلاد فرخنده و پرنور هشتمین حجّت خدا ، آفتاب عالمتاب سرزمین ایران و نگین خراسان، شمس‌الشموس، آیت حق؛ حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و دهه نورانی کرامت را خدمت تمامی رهپویان طریق پرافتخار عصمت و طهارت و عاشقان و  دوستداران واقعی و راستین ائمه معصومین ، مجموعه آموزش عالي کشور خصوصا خانواده بزرگ دانشگاه آيت الله العظمي بروجردي (ره) و همچنين مردم شريف و متديّن شهرستان بروجرد تبریک و تهنيت عرض نموده و از خداوند منّان برای همگان توفیق کسب فیض و بهره مندی بیش از پیش از دریای فضائل و کرامات این سرچشمه زلال رحمت الهی را مسالت دارم.
حسن مروّتي
رئيس دانشگاه آيت الله العظمي بروجردي(ره)