آخرین اخبار
 1. ابقا، جناب آقای صادق ترک به عنوان رئیس اداره امور عمومی و تدارکات دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)

  29 فروردین، 1400
 2. پیام رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)، جناب آقای دکتر حسن مروتی به مناسبت گرامیداشت روز ارتش

  28 فروردین، 1400
 3. پیام رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)،جناب آقای دکتر حسن مروتی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

  25 فروردین، 1400
 4. حلول ماه رمضان ماه مهمانی خدا مبارک باد.

  24 فروردین، 1400
 5. لغو آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال ۱۳۹۹

  19 فروردین، 1400
 6. قرائت دعای عهد و آیین آغازین سال ۱۴۰۰ و مراسم دید و بازدید همکاران، با حضور هیئت رئیسه محترم دانشگاه، اساتید محترم وکارمندان گرامی

  14 فروردین، 1400
 7. پیام رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)، به مناسبت بزرگداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

  12 فروردین، 1400
 8. پیام تبریک رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)، به مناسبت نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج)

  09 فروردین، 1400

پیام تبریک رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)، به مناسبت نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج)

ارسال شده در تاریخ :09 فروردین، 1400
تصویر

« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
 روحیه انتظار از بزرگترین دریچه‌های فرج برای جامعه اسلامی است؛ حقیقتاً روحیّه‌ي انتظار و روحیّه‌ي ارتباط با وليّ‌عصر (ارواحنا فداه) و منتظر ظهور بودن و منتظر آن روز بودن، یكي از بزرگ‌ترین دریچه‌هاي فرج براي جامعه‌ي اسلامي است.

مقام معظّم رهبری (مد ظلّه العالی)
وقتی نیمه شعبان می رسد، گلواژه های «انتظار»، «ظهور»، «فرج»، «حکومت جهانی»، «قسط و عدل»، «دیدار» و «مهدی» می شکفد. نیمه شعبان، عید منتظران وراثت زمین برای مستضعفان و شکست سلطه های جبّاران است. نیمه شعبان، افروختن چراغ شوق در دل شیعیان و امید بخشیدن به محرومان است. نیمه شعبان، مطلع خورشید فروزان مهدی(ع) در ظلمت تاریخ است. امروز، در شعبانی ترین نیمه ماه، نوری می آید که شمیم آمدنش، رؤیای پوچ زمین را به یکباره به « جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ » پیوند می زند.«وعده داده شده» از پس ابرهای تیره فراق، از شامگاه ظلمت، با خود نور می آورد. مهدی(عج)، کعبه مقصود و قبله موعود امت هاست. 
همان‌گونه که کعبه برای سرفصل امامت مکان تولد می گردد؛ برای آخرین فصل امامت، تکیه‌گاه خواهد‌شد. نماد اقتدار الهی در قالب انسانی و تمرکز منظومه‌ی الطاف ایزدمنان در کالبد انسان کامل ظهور خواهد کرد و خداوند اراده فرموده تا متولدی بعید، نجات‌بخشی سعید برای جهانیان باشد که خود وحدتی در کثرت و کثرتی در وحدت است که با قدوم مبارکش، شاهد تجلی دولت عدل خواهیم بود.
مشیّت الهی بر این جاری شده که در میان هرمجموعه ای از جهان هستی، مرکز و محوری قرار دهد که آن مجموعه به گرد آن محور بچرخد و هستی آن مجموعه در پرتو همان هسته ی مرکز، ثابت و استوار باشد. بدیهی است که قلب عالم امکان و هسته ی محوری جهان هستی وجود مقدّس امام زمان(عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف) می باشد؛ آنجا که می فرماید: « لَوْ لَا الْحُجَّةُ لَساخَتِ الْأَرْضُ بِاَهْلِها»: «اگر لحظه ای حجّت خدا در روی زمین نباشد زمین ساکنان خود را در کام خود فرومی برد».
فلسفه ظهور منجی، بازنگری و بازخوانی صحیح دین و رهائی انسان از تقیدات مانع تکامل است. امید آمدن منجی، شیرین ترین انتظارهاست و درک حکمت این انتظار زمینه‌ساز تعالی خودسازی و تکامل خواهد بود. 
   اینجانب بدین وسیله  فرخنده میلاد مسعود دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، یگانه منجی عالم بشریّت ، سلالة النّبوّة ، خاتم الاوصیاء، حضرت بقیّه الله الاعظم (روحي و ارواح العالمين لتراب مقدمه الفدا) و نامگذاری این روز به نام روز مستضعفان و هفته‌ی سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که نشانگر تاثیر و اهمیت گمنامی در حفظ امنیت است را محضر نائب برحقّش ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای (مد ظلّه العالی)، پیروان و منتظران حضرتش ، مجموعه آموزش عالی کشور به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) و مردم ولایتمدار شهرستان بروجرد تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند سبحان، تعجیل در فرج مبارک آن حضرت، عزّت و اقتدار روز افزون نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران و سلامتی و عاقبت به خیری را برای همگان مسئلت می نمایم. 

حسن مروتی
رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)