پیام رئیس محترم دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره)،جناب آقای دکتر حسن مروتی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

ارسال شده در تاریخ :25 فروردین، 1400
تصویر

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
ماه رمضان در هر سال، قطعه‌ای از بهشت است که خدا در جهنم سوزان دنیای مادی ما، آن را وارد می‌کند و به ما فرصت می‌دهد که خودمان را بر سر این سفره الهی در این ماه، وارد بهشت کنیم. این ماه رمضان است. ماه ضیافت الله است. ماه لیلة القدر است.

 مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی)
ماه رمضان بهار قرآن و ماه فضایل و ضیافت بیکران الهی است که حلول شکوهمندش به دل های مشتاق مومنان روزه دار لحظه وصال را بشارت می دهد. ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه نور تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید. ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو عبادت خالصانه و روزه داری حقیقی دست یافتنی است. ماه رمضان عید اولیای الهی و بهار قرآن ،گلستان دعا و بوستان مناجات با معبود است ماهی که شب قدرش ظرف نزول قرآن است . 
ماه میهمانی الهی، فرصتی ویژه برای تفکر، تدبر، خودشناسی و تخلق به اخلاق الله است و ساحلی معنوی، عرفانی و آرام در جوار دریای رحمت، مغفرت و برکت الهی محسوب می‌گردد. ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌ داری و تمسک جستن از درگاه باری تعالی است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد  تا در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یابد و غفلت‌ها زدوده ‌شود و اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت گردد و این از جمله برکات ماه نزول قرآن است.
دراین ماه شریف، پنجره رحمت الهی بر بوستان معرفت گشوده می‌گردد و فرصتی بی‌سابقه برای دستیابی به سرچشمه فیض الهی فراهم خواهد شد و خوشه چینی عالمان با علم، عاملان با عمل، زاهدان با زهد و خادمان با خدمت خواهد بود که اگر به پیوست هریک از این تجلیات، نیتی ناب و صادق باشد عبادت محسوب خواهد شد.
اینجانب حلول ماه مبارک رمضان، ماه پرفيض صيام و ماه پاکی و روشنی ، ماه رحمت و برکت و غفران ونیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به همه مسلمانان جهان به ویژه ساحت قدسی منجی عالم بشریت امام زمان (عج)، رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدظلّه العالی) ، خانواده بزرگ دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) و همچنین مردم خداجوی و متدیّن شهرستان بروجرد تبریک و تهنیت عرض نموده و امید است با استعانت از الطاف الهی توفیق بهره‌مندی از برکات این ماه خجسته و انفاس قدسیه حضرت ولیعصر (عج) را پیدا کرده و از این ایّام معنوی، حظّ و بهره لازم و کافی را برده و روح خود را جلا دهیم. 
حسن مروتی
رئیس دانشگاه آیت الله بروجردی(ره)